aktualizováno: 18.04.2022 12:23:31 

www.MINITRACTORS.cz    -    www.ZETOR25.cz    -    www.TRAKTORTURIST.cz

ECCE TERRA - Závody do vrchu
Fotky ze závodů jsou v následující galerii. 
 
 
Mistrovství Československa ECCE-TERRA, byly závody jednoosích továrních malotraktorů do vrchu, sestávající ze dvou závodů a to jarního v Bílovicích nad Svitavou a podzimního ve slovenské Stupavě. Z obou závodů se započítávaly body do celkového hodnocení Mistrovství Československa, které se vyhlašovalo při podzimním závodě ve Stupavě.
Závodů jsem se zůčastňoval od ročníku 2005 do ročníku 2008, který byl pravděpodobně po téměř 15 letech poslední.
Závodil jsem v kategorii "S" - speciál, což byly stroje bez omezení, ale vycházející z továrního základu a cílem bylo co nejrychleji vyjet na kopec. Od ročníku 2007 se se mnou, na stejném stroji, ale s jinými převody, závodů zúčastňoval i můj švagr, ale v kategorii "H" - hobby, kde byl na trať stanoven pevný čas a o výsledku rozhodovala velikost odchylky mezi pevným a zajetým časem.
V závodech se nám vcelku dařilo. Já jsem v ročnících 2005, 2006, 2007 a 2008 obsadil v Mistrovství Československa a své kategorii, celkově pokaždé druhé místo. Švagr v ročníku 2007 obsadil ve své kategorii také druhé místo celkově a v ročníku 2008 se ve své kategorii dokonce stal mistrem Československa.
 

 

Stroj je upravený motokultivátor Mountfield MS-19, na kterém byly upraveny a zpevněny téměř všechny části. Motor je dvouválcový, vzduchem chlazený Briggs an Stratton Vanguard 14 HP, s tlakovým mazáním, byl zpevněn rám a portál, upraveny převody jak v portálu tak řemeny a doplněny o kotoučovou brzdu, zcela jiná jsou i kola a poloosy. Doplněn byl i o speciální závěs vleku se stabilizací a vlek s hydraulickými brzdami. Samozřejmostí bylo doplnění ostatních bezpečnostních prvků.

Maximální rychlost stroje na rovině a podle použitých převodů je cca 80 km/hod. Při vyšších rychlostech je ale hůře ovladatelný a to z důvodu principu konstrukce. ( zlamovací rám, pevná přední osa atd.)

 

 

 

 

 

 

Tréningová jízda - STUPAVA 2007